Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Moderator: Sztab

Awatar użytkownika
crimcloud
Articles: 0
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 03 kwie 2015, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Post autor: crimcloud »

Mój telefon (Sony Xperia J) stwierdził, że czas najwyższy popełnić samobójstwo. Załącza się, wyświetla logo Sony, potem Xperii i tutaj jego współpraca się kończy, logo będzie mrugać pewnie tak długo aż nie padnie bateria. Bateria jest sprawna, karta też, więc problem leży gdzieś w środku. Po podłączeniu przez USB do komputera telefon jest wykrywany tylko częściowo - niby jest wyświetlany w urządzeniach, ale na dobrą sprawę nic z tym się nie zrobi, bo żaden program go nie widzi (albo jak w przypadku Sony PC Companion wykrywa błąd połączenia.) Stąd moje pytanie, czy jest może jakiś magik, który wie jak wyciągnąć dane z pamięci wewnętrznej z telefonu który do końca się nie załączył? Czy zostaje mi już tylko próba twardego resetu a potem ewentualnie młotek? :P
[align=center]Obrazek Obrazek[/align]
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4168
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Post autor: fr1maN666 »

Odpala się w recovery mode ? Ma ten telefon coś takiego w ogóle ? Zazwyczaj odpala się telefon z wciśniętym przyciskiem Volume +. Czyli Power + Volume Up. Jak nie ma recovery mode to trzeba będzie wgrać jakieś customowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
crimcloud
Articles: 0
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 03 kwie 2015, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Post autor: crimcloud »

W obecnym momencie trochę mi trudno wyczuć czy ma, bo jedynie dioda reaguje a poza nią wszystko jest identycznie niezależnie czy włączam go normalnie czy z przyciskiem volume up/down.
[align=center]Obrazek Obrazek[/align]
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4168
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Post autor: fr1maN666 »

Wyczytałem gdzieś na necie że trzeba dać Power + Volume Up w tym modelu. Na wyłączonym fonie trzymasz wciśnięte do momentu aż się pojawi takie menu z kilkoma opcjami do wyboru. Jeśli nie włazi w recovery mode, to jeszcze będzie można spróbować zrobić flashowanie na dead'dzie, ale to na później.

Ewentualnie możesz jeszcze spróbować tego :

http://bfy.tw/E98
Obrazek
Awatar użytkownika
Chemo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 11 maja 2015, 23:26
Lokalizacja: Kutno

Re: Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Post autor: Chemo »

Z tego co mi wiadomo i doczytałem trochę Sony i Samsung nie posiadają podstawowego trybu recovery. Możesz spróbować zainstalować roota i program kernela do odzyskiwania typu TWRP lub CWM, jeżeli jednak nie da się tego uczynić to ja nie mam pomysłów czy cokolwiek się da poza próbą hard resetu.
PS. Symptomy twojego telefonu są bardzo podobne do mojej L kilka tygodni temu, na szczęście miałem gwarancję i oddałem ją do serwisu która obecnie działa aż miło. Serwis stwierdził w raporcie tak jak przypuszczałem padniętą płytę główną z andkiem. Przez co nie obyło się bez naprawy mechanicznej telefonu. :(
PSS. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/t ... -recovery/ Temat z programami i krótkim tutkiem.
Awatar użytkownika
crimcloud
Articles: 0
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 03 kwie 2015, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Post autor: crimcloud »

SE Update od któregoś tam roku funkcjonuje jako Sony PC Companion, który ma błąd w połączeniu między telefonem a komputerem. Aktualizacja sterowników też kończy się błędem.
[username|#00FF00|bold|102]Chemo[/username] już tego próbowałam, program nie wykrywa telefonu.
Serio, przejrzałam fora i jedynie na własną rękę mogę wgrać oprogramowanie z tego co widzę. Bo i na wyciąganie danych chyba i tu nikt nic nie poradzi. ;)
[align=center]Obrazek Obrazek[/align]
Awatar użytkownika
Kuchorz
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1781
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:25
Lokalizacja: TGS-Clan.pl

Re: Wyciąganie danych z "wyłączonego" telefonu

Post autor: Kuchorz »

Nie znam się, ale chyba nie zaszkodzę, może tym programem coś da się wskórać: http://www.sonyericsson-world.com/topic ... -simlocka/
Podróż jest jak gra... Zawsze towarzyszy jej korzyść albo strata, i to zwykle z nieoczekiwanej strony...
ODPOWIEDZ