karta muzyczna

Moderator: Sztab

Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

karta muzyczna

Post autor: Figimli »

Witam ;)

temat jak narazie w powijakach.

potrzebuje karty muzycznej byscie nie slyszeli trzaskow i szumow z mojego mikrofony wtyknietego w tylek.

budrzet jaki bedzie trzeba taki sie znajdzie. niewiem czy cos od asusa creatiwa czy moze takie cudo znalazlem Karta Aim Sc808 ???


prosze wypowiedzcie sie co macie z czym to gra i jakie wrazenie z przesiadki z integry czy innej karty.
Awatar użytkownika
Slo1kDz3mu
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1547
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:27
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: karta muzyczna

Post autor: Slo1kDz3mu »

Mam Asus Xsonar DGX 5.1. Tania karta, bez wodotrysków, no, może poza wbudowanym wzmacniaczem do mic, z którego nie korzystam :P
Jako że muza jak i filmy docierają do mnie dźwiękowo poprzez zestaw Logitech Z506 5.1, nie odczułem żadnej zmiany w porównaniu do układu znajdującego się na płycie głównej Asus Rampage IV Formula Intel X79. Jedyna zmiana towarzysząca instalacji karty dźwiękowej to eliminacja szumów z mikrofonu i podniesienie jego czułości.
Dodam tylko, że moja płyta główna posiada bardzo dobrą integrę, chwaloną na wielu forach. Xsonar DGX 5.1 w moich odczuciach nie pogorszył jakości odbioru, co najwyżej borykałem się z problemami z dźwiękiem przy nagrywaniu gameplayów za pomocą ShadowPlay-a we wczesnych wersjach sterowników do karty graficznej. Od jakiegoś roku wszystko jest jak trzeba.

Podsumowując:

Plusy
Jestem zadowolony z Xonara
Czysty dźwięk w wystarczającym aż nadto dla mnie spektrum zarówno w muzyce jak i w grach.
Doskonałe pozycjonowanie dźwięku w grach - kiedyś przeprowadziłem eksperyment i poruszałem się na pustej mapie z zamkniętymi oczami, sugerując się tylko dźwiękami otoczenia (Kaspijska i Locker). Wyszło znakomicie.
Alternatywne sterowniki Uni Xsonar (dla wybrednych).
Doskonałe przechwytywanie dźwięku przez mikrofon.
Cena!!!.

Minusy
Czasami, po dłuższym używaniu kompa, jeżeli w tle nic nie gra i ustawię głośność na 90+% słyszę cichy szum i trzaski w głośnikach. Nie wiem tylko, czy to wina Xonara, czy zestawu Logitecha (na słuchawkach nic nie słychać). Xsonar to nie DAC i jak każda karta znajdująca się wewnątrz obudowy może łapać zakłócenia z pozostałych układów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: karta muzyczna

Post autor: Figimli »

temat juz nie w powijakach..

caly czas chodzi za mna Karta Aim Sc808

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-kar ... aim-sc808/ fajna recka

https://audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta- ... -opcje/464

co wybrac?? prosze wypowiedzcie sie co macie z czym to gra i jakie wrazenie z przesiadki z integry czy innej karty.
ODPOWIEDZ